Sesja zdjęciowa w ciąży – samodzielny makijaż

Profesjonalny makijaż wraz ze stylizacją jest jednym z kluczowych elementów przygotowań do sesji zdjęciowych. Dzięki niemu możemy uzyskać niesamowite efekty, a każda kobieta będzie mogła poczuć się jak gwiazda. Wystarczy zastosować odpowiednie kosmetyki i techniki aplikacji makijażu. W tym artykule przedstawimy kilka porad dotyczących makijażu do sesji zdjęciowej, jeśli chcesz wykonać go jednak samodzielnie zanim zacznie się sesja ciążowa.

  1. Przygotuj skórę

Przed nałożeniem makijażu ważne jest, aby skóra była dobrze przygotowana. Oczyszczanie i nawilżanie skóry to kluczowe kroki, aby makijaż wyglądał świetnie nie tylko na zdjęciach, a cera była promienna i świeża na co dzień. Jeśli nie umiesz jeszcze zadbać o pielęgnację, nie rozróżniasz płynu micelarnego od toniku, nie wiesz jak wmasować krem w skórę twarzy, polecam Ci kurs https://neurojoga.pl/neuro-joga-twarzy/
Wiedza zawarta w tym kursie procentuje przez lata.

  1. Dobierz kolor podkładu

Dobranie odpowiedniego koloru podkładu to kluczowe dla uzyskania naturalnego wyglądu na zdjęciach. Warto pamiętać, że podkład powinien być w kolorze naturalnego odcienia skóry szyi, aby uniknąć efektu maski na twarzy.

  1. Użyj odpowiednich kosmetyków

Kosmetyki do makijażu do sesji zdjęciowej powinny być trwałe i wytrzymałe, aby utrzymać się na skórze przez długi czas. Zaleca się wybór kosmetyków o matowym wykończeniu, ponieważ na zdjęciach błyszczenie może wyglądać niekorzystnie. Warto także zwrócić uwagę na cienie do powiek, które powinny być dobrze napigmentowane i łatwe do samodzielnej aplikacji.

Jeśli interesuje Cię sesja ciążowa w świetle błyskowym, postaw na matowe wykończenie i większe krycie podkładu. Kiedy preferujesz sesję w świetle dziennym na przykład plenerową, makijaż może być nieco bardziej transparentny.

Podkład mocno kryjący bez zastosowania konturowania również będzie powodował efekt maski, skóra będzie miała idealnie jednolity kolor. Konturowanie natomiast pozwala optycznie nieco wyszczuplić twarz oraz z powrotem nadać jej naturalnych odcieni i kształtów na idealnie wygładzonym podkładem kolorycie.

  1. Stwórz idealne brwi

Brwi są ważnym elementem twarzy, który często jest bagatelizowany w samodzielnym makijażu do sesji zdjęciowej. Dlatego warto poświęcić czas na ich odpowiednie wypełnienie i wymodelowanie lub wybrać się wcześniej na zabieg podkreślenia ich henną. Dobrze wypełnione brwi nadadzą twarzy wyrazistości, symetrii i pomogą wydobyć jej naturalne piękno.

  1. Podkreśl usta

Usta to kolejny ważny element twarzy, który warto podkreślić podczas sesji zdjęciowej. Najlepiej wybrać matową szminkę lub pomadkę, aby uniknąć efektu niekontrolowanego błyszczenia na zdjęciach. Czasem światło na błyszczącej powierzchni rozkłada się tak, że usta wyglądają asymetrycznie, co nie jest estetyczne przy bliskich portretach i może odciągać uwagę odbiorców zdjęć. Warto także zastosować konturówkę, aby uzyskać piękne i wyraziste usta.

Podsumowując, makijaż do sesji zdjęciowej wymaga odpowiedniego przygotowania i doboru kosmetyków. Możesz go z powodzeniem wykonać sama, jeśli znasz podstawowe zasady makijażu. Ważne jest, aby skóra była dobrze przygotowana i odpowiednio nawilżona. Warto zwrócić uwagę na dobór koloru podkładu, kosmetyków o matowym wykończeniu oraz wybór trwałych cieni do powiek. Wypełnione brwi i podkreślone usta pomogą wydobyć podkreślić naturalne piękno Twojej twarzy, sprawić, że będzie nieco bardziej symetryczna na zdjęciach oraz uzyskać ten oczekiwany na sesji „efekt WOW”.