Jakie sukienki wybrać do sesji ciążowych?

sesja brzuszkowa w stylu malarskim

Sesje ciążowe to szczególny sposób na udokumentowanie podróży do macierzyństwa i uchwycenie pięknych wspomnień przyszłej mamy i jej rosnącego brzuszka. Jednym z najważniejszych aspektów sesji zdjęciowej ciąży jest wybór odpowiedniego stroju, aby pokazać ciążę matki i podkreślić jej rosnący brzuch. Oto kilka wskazówek, jak wybrać idealną sukienkę do sesji zdjęciowej ciążowej.

Po pierwsze, rozważ styl sesji zdjęciowej. Jeżeli sesja zdjęciowa jest bardziej swobodna, dobrym wyborem może być lejąca się sukienka maxi lub wygodna bawełniana sukienka. Jeśli sesja zdjęciowa jest bardziej formalna, długa suknia wieczorowa lub dopasowana sukienka może być bardziej odpowiednia. Te drugie znajdziesz w naszym studiu i bezpłatnie udostępnię Ci je do zdjęć.

Następnie pomyśl o sezonie, w którym odbędzie się sesja zdjęciowa. Jeśli sesja zdjęciowa odbywa się w cieplejszych miesiącach, lekka sukienka lub sukienka słoneczna może być dobrym rozwiązaniem. Jeśli sesja zdjęciowa jest podczas chłodniejszych miesięcy, sukienka z długim rękawem lub sukienka z okładem może być bardziej odpowiednia.

Kolejnym ważnym czynnikiem do rozważenia jest kolor sukienki. Neutralne kolory, takie jak biały, kremowy i beżowy są popularne wybory dla zdjęć ciążowych, ponieważ wyglądają dobrze i uzupełniają odcień skóry matki. Jednakże, jeśli chcesz dodać koloru, możesz wybrać sukienkę w miękkim pastelowym lub jasnym odcieniu. Jeśli wybierasz sesję w studiu na tłach, koniecznie skorzystaj z jaskrawych sukienek w kolorach czerwonym, granatowym lub butelkowej zieleni – będą świetnie kontrastować z białym i czarnym tłem.

Na koniec, nie zapomnij o akcesoriach! Naszyjnik lub kolczyki mogą dodać odrobinę elegancji do ogólnego wyglądu i sprawić, że poczujesz się wyjątkowa. Wianek z kwiatów może być również miłym dodatkiem do sesji zdjęciowej.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór odpowiedniego stroju na sesję zdjęciową rozbija się o:

  • tło, na jakim będzie sesja ciążowa,
  • typ urody przyszłej mamy,
  • czy korzystamy ze scenek lub pleneru,
  • stylu całej sesji

Z odpowiednią sukienką, ciążowa sesja zdjęciowa może być pięknym doświadczeniem dla oczekującej matki. Pamiętaj o tym, że w naszym studiu fotograficznym udostępniamy wiele modeli długich, eleganckich sukienek oraz takich w stylu boho. Zazwyczaj doradzam na miejscu, które sukienki pasują do urody konkretnej mamy, a inspiracje do swojej sesji możesz czerpać z tej strony internetowe.